Cennik usług

Zapoznaj się z ofertą cenową proponowanych usług.
Oferuję również usługi w języku angielskim i hiszpańskim.
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PSYCHODIETETYCZNE
KONSULTACJAPIERWSZORAZOWA

wywiad

(czas trwania: 60-80 minut)

220 PLN

SESJA

Sesja psychodietetyczna i psychoterapeutyczna

(czas trwania: 45 minut)

 

180 złotych

SESJA

Sesja psychodietetyczna i psychoteraputyczna

Rodzinna, Partnerska

(czas trwania: 50 minut)

220 złotych

WSPARCIE ŻYWIENIOWE
KONSULTACJA PIERWSZORAZOWA

wywiad, diagnostyka

(czas trwania: 60-80 minut)

220 złotych

DIETOTERAPIA

zalecenia żywieniowe

bez planu tygodniowego

(czas trwania: 30 minut)

180 złotych

PAKIET 8 SESJI

wsparcie praktyczne

w procesie zmian

nawyków żywieniowych

/przejścia na dietę leczniczą

(kolejne sesje, czas trwania: 20 minut)

 złotych

POMIAR I ANALIZA SKŁADU CIAŁA

Pomiar i analiza

(czas trwania: 10-15 minut)

40 złotych

WSPARCIE PRAKTYCZNE

Wsparcie w procesie zmian nawyków żywieniowych

/przejścia na dietę leczniczą

(kolejne sesje)

(czas trwania: 15-20 minut)

150 złotych

ZAJĘCIA GRUPOWE
CYKLICZNA GRUPA WSPARCIA

opłata za jedno wejście

(czas trwania: 50 minut)

60 złotych

CYKLICZNA GRUPA WSPARCIA

opłata miesięczna (4 spotkania)

(czas trwania: 50 minut)

200 złotych

WARSZTAT REDUKCJI STRESU

jednorazowe spotkanie

(czas trwania: 120 minut)

120 złotych

WARSZTAT REDUKCJI STRESU

cykliczne spotkania

(w pakiecie 4 wejść)

(czas trwania: 50 minut)

 

160 złotych

WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM

(redukcja bólu, dyskomfortu, akceptacja wyglądu)

JEDNORAZOWE SPOTKANIE

(czas trwania: 90 minut)

100 złotych

Nurtujące pytania

Czy mogę poradzić sobie sam?

Zmagamy się z wieloma problemami codziennego życia. Niektóre mogą sprawiać, że czujemy się przygnębieni i zagubieni, nie mogąc znaleźć rozwiązania. W każdym z nas jest siła i sprawczość, jednak nie zawsze sami potrafimy je w sobie odnaleźć. Potrzeba wówczas osoby z zewnątrz, która w bezpiecznym otoczeniu towarzyszy nam na drodze do lepszego poznania własnych zasobów oraz wypracowania korzystnych metod radzenia sobie. Ich odnalezienie pomaga nam odkryć w sobie potencjał, by skuteczniej radzić sobie z napotkanymi trudnościami.

Czego mogę spodziewać się na pierwszej konsultacji psychodietetycznej?

Pierwsze spotkanie, zazwyczaj dłuższe, to okazja by wzajemnie się poznać. Spotkanie to ma charakter diagnostyczny. Podczas niego psychodietetyk wysłucha co Cię sprowadza. Poprosi o opowiedzenie o sobie i o przyzwyczajeniach związanych z jedzeniem, trybem życia, a także przeprowadzi wywiad na temat Twojego stanu zdrowia. Zaproponuje formę współpracy, a w razie potrzeby pokieruje na dalszą diagnostykę.

Czym różni się konsultacja psychodietetyczna od dietetycznej?

Konsultacja dietetyczna to pierwsze spotkanie, w trakcie którego omówione zostają nawyki żywieniowe, stan zdrowia, styl życia oraz aktywność fizyczna. Dokonana wówczas analiza składu ciała za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego pozwala na określenie między innymi takich parametrów jak zawartość wody, tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, podstawowa przemiana materii oraz wiek metaboliczny. Jej efektem jest uzyskanie ogólnych zaleceń żywieniowych, omówienia analizy oraz stanowi punkt wyjścia do opracowania indywidualnego planu żywieniowego. Konsultacja psychodietetyczna wskazana jest, gdy sama dieta okazuje się niewystarczająca. Problemem może być brak odpowiedniej motywacji do zmiany i utrzymania diety, trudności w akceptacji ograniczeń żywieniowych, własnego wyglądu lub utrwalone niekorzystne wzorce żywieniowe. Pomoc i wsparcie psychodietetyka pomaga przyjrzeć się przyczynom niepowodzeń oraz trwale zmieniać niewłaściwe nawyki oraz postawy względem siebie i własnego ciała.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Przede wszystkim należy potraktować wizytę jako spotkanie z drugim człowiekiem, gotowym do pomocy i udzielenia empatycznego wsparcia na drodze do lepszego samopoczucia. Warto zastanowić się nad tym, jak wygląda Twój dzień, pory i formy posiłków, sen, aktywność fizyczna, stan zdrowia i przyjmowane leki ale również lubiane potrawy, ilość wypijanych płynów oraz dotychczas stosowane diety. Przed wykonaniem analizy składu ciała metodą bioimpedancji warto powstrzymać się od spożywania posiłków (2-3 godzin), nie podejmować intensywnej aktywności fizycznej (12 godzin przed), powstrzymanie się od spożywania napojów zawierających kofeinę oraz nieprzyjmowanie diuretyków, czyli leków moczopędnych.

Jaka dieta jest dla mnie najkorzystniejsza?

Ustalenie najkorzystniejszej diety indywidualnej wymaga uwzględnienia wielu czynników: stanu zdrowia, stylu życia, upodobań smakowych, nawyków żywieniowych, indywidualnego zapotrzebowania na składniki odżywcze, podstawowej przemiany materii oraz gotowości i motywacji do zmiany, uwzględnienia wsparcia najbliższych oraz umiejętności kulinarnych. By sposób odżywiania sprzyjał odzyskaniu lub utrzymaniu zdrowia niezbędne jest wprowadzenie odpowiedniej dietoterapii, jak ma to miejsce w przypadku chorób dietozależnych. Pomoc specjalisty umożliwia uwzględnienie wszystkich czynników oraz opracowanie indywidualnych zaleceń żywieniowych, sprzyjających dobremu samopoczuciu oraz zdrowiu.

Gdzie odbywają się konsultacje, terapia, szkolenia i warsztaty?

Oferuję swoją pomoc stacjonarnie, wizyty domowe u klienta  i konsultacje online.

Spotkania mogą się odbyć w zaciszu komfortowo wyposażonego gabinetu, w Łodzi.  Wnętrze gabinetu sprzyja intymności, wygodzie oraz tworzy komfortowe warunki do owocnej pracy. Dla klientów udostępniona jest ciepła i wygodna poczekalnia, biblioteczka, serwis kawowy i toaleta.

Moją odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy lepiej czują się we własnym domu lub na neutralnym gruncie jest oferta usług mobilnych,  z dojazdem do klienta. Spotkania mogą się odbywać w mieszkaniu, w kawiarni lub w innym sprzyjającym rozmowie miejscu.  W przypadku tych spotkań możliwe jest także przeprowadzenie analizy składu ciała.

Zabieganych zapraszam także na konsultacje online, po wcześniejszym zarezerwowaniu wizyty z adnotacją online oraz jej opłaceniu. Po umówieniu wizyty, kontaktuję się klientem w celu określenia używanego komunikatora.

Szkolenia i warsztaty mogą odbywać się w gabinecie lub w innym miejscu wskazanym przez odbiorców danego szkolenia czy warsztatu lub zaproponowanym przeze mnie (w przypadku liczniejszych grup).

Skontaktuj się ze mną


    Gabinet PsychoDietoTerapia